Britský pár sázel ve hře Lotto pravidelně každý týden od prvního televizního losování v roce 1994. Nikdy nesázeli stejná čísla, vždy zvolili jiná. Vybírali je z poznávacích značek aut ve svém okolí.

Štěstí se na ně usmálo v lednu roku 2000, kdy uhádli všechna čísla a vyhráli 7,6 miliónu liber (podle dnešního kurzu 233,5 miliónu korun). Ze závratné sumy se jim ale nezamotala hlava, už od začátku měli jasno, jak s ní naloží.

„Podívala jsem se na to tak, že 7,6 miliónu liber je pro pár, kterému tehdy bylo 59 a 62 let, příliš mnoho na to, aby je utratil. Od chvíle, kdy jsme vyhráli, jsme věděli, že většinu rozdáme,“ uvedla Barbara Wraggová.

Vítězství v loterii změnilo náš život, ale nezměnilo nás samotné. Jsme stále stejní, jen jsme udělali radost mnoha lidemřekl Ray Wragg

A opravdu se tak stalo. Jak v pondělí informoval The Sun, celkem 5,5 miliónu liber, tedy tři čtvrtiny z výhry, rozdali a věnovali na různé účely stovkám jednotlivců, nemocnicím a různým charitám. První šek ve výši 9000 liber darovali na nákup vybavení nemocnici, kde Barbara 22 let pracovala.

Kromě institucí a cizích lidí v nouzi manželé zabezpečili i své děti, vnoučata a další nejbližší příbuzné. Mysleli i na sebe, pořídili si nový dům a oba po výhře v loterii přestali pracovat.

Chtějí vyhrát znova

S ubývajícími penězi museli Wraggovi rozdávání utlumit. Nechali si jen peníze, které by jim měly vystačit na pohodlné stáří. Stále ovšem dvakrát týdně kupují pět losů v naději, že opět vyhrají.

„Rádi bychom opět vyhráli, pak bychom totiž darovali úplně všechny peníze z výhry, a zlepšili tak život ještě víc lidem,“ řekla Barbara.

„Vítězství v loterii změnilo náš život, ale nezměnilo nás samotné. Jsme stále stejní, jen jsme udělali radost mnoha lidem,“ dodal Ray Wragg.