Dreger řekl americkému portálu Huffington Post, že byl na dovolené v kanadské provincii Britská Kolumbie a užíval si rybaření. Těsně předtím, než se objevil orel, se chystal z vody vytáhnout dle svých slov „krásného sivena malmu“, ale dravý pták byl rychlejší.

Záběry tohoto incidentu už zhlédlo na internetu několik miliónů lidí a mnoho diváků pochybovalo o tom, zda je video autentické. Za touto nejistotou ale pravděpodobně stojí video z loňského prosince, na kterém se orel pokusil zvednout malé dítě. [celá zpráva]

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Orel chytil v parku dítě, po chvíli ho zase pustil.

Na tyto trikové záběry se nachytalo mnoho diváků a dokonce i některá média. Ve skutečnosti se ale jednalo o projekt studentů z montrealské školy pro animaci a design. [celá zpráva]

Sám Norman Dreger pro Huffington Post uvedl, že video je rozhodně pravé. Pokud by někdo stále pochyboval, zveřejnil další video, na kterém se ten samý orel opět pokusil sebrat mu rybu z háčku, ale neúspěšně.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Orel nejdřív Dregerův úlovek těsně minul.

Kanadský rybář, který pracuje jako ředitel poradenské firmy, ještě dodal, že rybaří metodou „chyť a pusť“ a všechny své úlovky vrací zpět do vody. Siven, kterého mu ukradl orel, tak byl jedinou rybou, která přišla při jeho koníčku o život.