Hlavní obsah
 

Převezli celý svět. Video s orlem lovícím batole byl podvrh

Celý svět šokovalo ve středu video s orlem, který se v jednom montrealském parku pokusil ulovit batole. Pochybnosti o pravosti videa se sice objevily, ale vzhledem k velmi kvalitnímu provedení považovala většina lidí video za reálné. Nakonec všechny spekulace utnuli tři studenti 3D animace, kteří se přihlásili k autorství videa. Podle CBC News ho vytvořili v rámci školního projektu.

 
Převezli celý svět. Video s orlem lovícím batole byl podvrh

Video si během jediného dne přehrálo několik miliónů lidí, studenti tak lehce splnili cíl projektu, kterým bylo získat alespoň 100 tisíc přehrání. Normand Archambault, Loïc Mireault a Félix Marquis-Poulin z montrealské školy pro animaci a design (Centrum NAD) se tak můžou těšit z nejlepší možné známky.

Tvorba projektu jim zabrala dohromady 400 hodin. Studenti prý dlouho vymýšleli, čím by mohli upoutat, a nakonec přišli s dokonalým řešením.

„Přemýšleli jsme nad nahrávkami, které se rychle šíří po internetu. Cokoliv, co je spojené se zvířaty nebo dětmi, je velmi populární, a tak jsme to zkombinovali a vytvořili jsme něco, co se nevidí každý den,“ uvedl Normand Archambault.

Irský ornitolog Jamie Durrant autorům snímku nicméně vyčítá, že podporují falešný mýtus o orlovi jako zvířeti, které by mohlo být člověku nebezpečné. Serveru Livescience.com řekl, že tento dravec sice má dost sil i na antilopu, člověka si ale s potravou nespojuje.

Napálený server: Opravdu jsme tomu chtěli věřit

O videu informovala média po celém světě. Většina z nich si udržela odstup a ponechala otevřenou možnost, že jde podvrh. Ovšem například takový server Atlantic Wire z USA svým čtenářům příběh naservíroval jako hotovou věc s tím, že takové věci se prostě dějí, a to zejména v Kanadě.

"Chtěli jsme tomu věřit, opravdu. Zapadalo nám to do kanadského prostředí," kaje se redakce ve čtvrtečním článku odhalujícím, že šlo o podvrh. Připomínají události se zvířaty, například jak kůň snažil dostat do hotelu v Torontu nebo osud makaka v kabátku v torontské pobočce řetězce IKEA. "Příště budeme skeptičtější, až třeba dostaneme záběry bobra stavícího si hráz uprostřed fontánky v nákupním centru v Saskatchewanu," shazují svou důvěřivost.

Centrum NAD nezmátlo svět podvrženými záběry poprvé. Jiní studenti se před rokem pokusili nachytat veřejnost na útěk tučňáka z montrealského Biodómu, ve kterém je stálá expozice těchto zvířat. Oproti orlovi s batoletem ale zaznamenali podstatně menší úspěch.

BEZ KOMENTÁŘE: Před rokem se studenti snažili napálit veřejnost tučňákem, který utekl z montrealského Biodómu

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků