Za I. vicemiss zvolila odborná porota osmnáctiletou studentku Hotelové školy Brno Hanu Vágnerovou, titul II. vicemiss zamířil na Slovensko, získala ho sedmnáctiletá studentka Športového gymnázia ze Žiliny Silvia Švorčíková. Šilhárová získala v letošní přehlídce středoškolských krásek také titul Miss Reneta Internet, tituly Miss Reneta Foto a Publikum „posbírala“ studentka Obchodní akademie Dr. Edvarda Beneše ze Slaného, osmnáctiletá Kateřina Váchová.

Miss Reneta Petra Šilhárová

Miss Reneta Petra Šilhárová

FOTO: Miss Reneta

„Vůbec jsem to nečekala, už jsem byla na dost soutěžích a nedopadlo to vždycky dobře, takže jsem počítala s čímkoli. Je to ale super pocit, úplně mě to dojalo,“ smála se krátce po korunovaci Miss Reneta 2013, která se zajímá o tanec, modeling, jumping či fitness.

Video

Promenáda v šatech

Neposedná hnědovláska, jak sama sebe vítězka popsala, se v životě řídí heslem: Žij každý den tak, jako by byl tvůj poslední! A zatímco její vysněná dovolená by byla na Seychelách, vítězství v soutěži ji zajistilo dovolenou v Thajsku.

V průběhu finálového večera absolvovalo 12 dívek čtyři soutěžní disciplíny: scénický tanec, společné divadelní představení nazvané Sestřičky v akci, módní přehlídku a tradiční promenádu v plavkách. Organizátory soutěže byli Střední škola Havířov-Prostřední Suchá, Klub přátel školy a Městské kulturní středisko Havířov, mediálním partnerem soutěže byl deník Právo.