Mladík, jehož jméno nebylo zveřejněno, nerespektoval pravidla jízdy na lanovce. Neměl připnutý bezpečností pás a místo toho, aby v klidu seděl, stál a házel sněhové koule po svých přátelích na sedačce před ním. Při jednom z hodů ovšem neodhadl svůj pohyb a ztratil rovnováhu. Nespadl rovnou dolů, podařilo se mu totiž zachytit sedačky.

„Zachytil se někde u osmého sloupu lanovky a pustil se u čísla 21, to znamená, že se udržel asi šest minut. Vzhledem k tomu z jaké výšky spadnul a jak tvrdě, tak měl velké štěstí,“ uvedl v rozhovoru pro Santa Fe New Mexican šéf horské služby Cody Sheppard.

Byl při vědomí

K pádu došlo na začátku února, ale video zveřejnil jeden z mladíkových kamarádů až toto pondělí. Chlapec utrpěl otřes mozku, frakturu lebky a měl potrhaná játra. Sheppard ovšem uvedl, že v nemocnici, kam byl pro jistotu transportován letecky, strávil jen několik dní.

„Neztratil vědomí a normálně odpovídal na otázky. V nemocnici si ho nechali pár dní na pozorování. Teď už je doma a daří se mu dobře. Jeho matka mi řekla, že už je zpět ve škole,“ řekl Sheppard.

Šéf horské služby ještě dodal, že nehodě se dalo lehce předejít. Stačilo, aby se mladík choval normálně. „Nebral jízdu na lanovce vážně. Tohle není místo k takovým činnostem,“ dodal Sheppard.