Sama nalezli jeho majitelé, kteří nechtějí zveřejnit svou totožnost, loni v březnu u svého domu. Napřed objevili na kraji pozemku kočičí přepravku bez dveří, kocoura si pak všimli v mezeře mezi dvěma domy.

Několik dní se z toho místa nehnul, nedotknul se ani potravy, kterou mu tam donesli. Po pěti dnech se jim kocoura zželelo a vzali si ho k sobě domů. V té době už měli dvě jiné kočky, chtěli mu proto najít nové páníčky.

Sam a jeho ustaraný výraz

Sam a jeho ustaraný výraz

FOTO: instagram.com/samhaseyebrows/

Mezitím ho vzali k veterináři, který jim řekl, že vzhledem k jeho dobré kondici se určitě jedná o domácí kočku, které se pravděpodobně někdo zbavil jako nechtěné. Uplynulo několik týdnů a nového majitele se stále nedařilo najít. Sam si ale mezitím omotal okolo ťapky dočasné majitele, a tak u nich nakonec zůstal.

V prosinci loňského roku poradila Samovým americkým majitelům jedna kamarádka, ať svému mazlíčkovi založí účet na Instagramu. Trvala na tom, že jeho obočí je unikátní a kocour má velký potenciál stát se slavným. A měla pravdu.

Je těžké tvářit se jinak...

Je těžké tvářit se jinak...

FOTO: instagram.com/samhaseyebrows/

Kocourovy vtipné fotografie se začaly šířit raketovým tempem po sociálních sítích a stala se z něj hvězda. Jeho majitelé toho využili a spustili webovou stránku, na které prodávají plakáty a trička se Samovou podobiznou. Část zisku věnují na dobročinné účely, konkrétně jednomu newyorskému útulku pro zvířata.

Sam je neposedný kocour

Sam je neposedný kocour

FOTO: instagram.com/samhaseyebrows/