„Už jako malého kluka mě bavilo vrtat se v autech. Tehdy jsme s tátou měnili olej, brzy a dělali drobné opravy,“ vysvětlil Tom, jak se dostal postupně až k úpravám automobilů.

Matt Tom na veletrhu CES v Las Vegas.

Matt Tom na veletrhu CES v Las Vegas.

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

V roce 2011 se rozhodl, že svůj vůz Lexus CT 200h vylepší tak, jak to jen bude možné. Všechno přitom začalo nevinně, když nalepil na ventilaci uvnitř automobilu pár krystalů od Swarovskiho. Ty se mu ale zalíbily tak moc, že během následujícího půl roku jich nalepil na další části vozu více jak 30 tisíc.

Krystaly jsou pokryty i rámečky na SPZ.

Krystaly jsou pokryty i rámečky na SPZ.

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

Mezi další úpravy, za které již utratil téměř 200 000 korun, patří instalace pohodlných chlupatých sedaček, křišťálového lustru či praktických závěsů. Ty jsou samozřejmě stejně jako zbytek vozu zdobeny krystaly. Cena za úpravy by se nejspíše vyšplhala ještě na vyšší sumu, ale majiteli se podařilo sehnat celou řadu sponzorů, jejichž loga jsou za to nalepena na voze.

Upravený Lexus CT 200h

Interiér upraveného Lexusu CT 200h

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

Matt Tom, který žije v Los Angeles a pracuje jako zdravotní bratr, chtěl původně využívat svoje auto pouze na slavnostní příležitosti. Nakonec si jej však tak zamiloval, že s ním jezdí úplně všude. Za poslední dva roky už najezdil téměř 70 tisíc kilometrů.

Lexus CT 200h

Sériový Lexus CT 200h

FOTO: Lexus