Neznámý muž ve žlutém pracovním obleku vešel dva dny po losování do prodejny a začal si kontrolovat tikety. Ve chvíli, kdy zřejmě zjistil svou výhru, v radostném gestu zapumpoval rukama a okamžitě ukázal tiket pokladnímu, který mu potvrdil správnost čísel.

Muž stále nemohl uvěřit svému štěstí, sázenku proto ukázal ještě jednomu ze zákazníků a za pokřiku „Já jsem vyhrál“ vyběhl ven z obchodu. Byl v takovém šoku, že zapomněl zaplatit za benzín. Za chvíli se ale vrátil a útratu vyrovnal. Poté už definitivně odjel a zanechal osazenstvo pumpy v úžasu.

Pokud nedošlo k omylu a tiket byl opravdu výherní, tak se jeho majitel může o peníze přihlásit až do 27. května příštího roku. Poté jeho nárok zaniká a výhra propadne.

O polovinu jackpotu se již přihlásili manželé Mark a Cindy Hillovi z Missouri. Druhý tiket byl podle zástupců loterie Powerball prodán v Arizoně. Pokladní Kamran Afgan, který sázenku neznámého muže viděl jako první, uvedl, že tiket byl opravdu z Arizony. Vzhledem k rychlému odchodu výherce ale neměl čas, aby ho naskenoval.

Nebyl to nejvyšší jackpot

Jackpot o výši 579,9 miliónu dolarů byl druhým nejvyšším v americké historii. Vítěznými čísly byla 5, 16, 22, 23, 29 a prémiové číslo Powerball 6. [celá zpráva]

O vůbec největší výhru se hrálo letos na jaře, kdy byl v konkurenční loterii Mega Millions jackpot 656 miliónů dolarů (téměř 13 miliard korun). Tři výherci si nakonec rozdělili jednorázovou výplatu 474 miliónů dolarů.