Sun strávil osm let vytvářením prototypu pro své vlastní kovové ruce, které fungují na principu drátků umístěných uvnitř celé konstrukce. Při mechanických činnostech mu samozřejmě pomáhali známí. Kovové ruce mu nyní umožňují uchopit a držet jednotlivé předměty, což je pro něj zcela klíčové.

"Přežil jsem ten výbuch, ale neměl jsem ruce a nemohl jsem si dovolit zakoupit bionické ruce, které mi v nemocnici nabízeli. Rozhodl jsem se tedy vyrobit si vlastní. Kontroluji je pohyby svých loktů. Konečně zase mohu pracovat a sám se třeba najíst, jako každý jiný," uvedl Sun.

Šikovný Číňan připustil, že jedinou nevýhodou je to, že ocel, ze které jsou jeho umělé ruce vyrobeny, je značně těžká a během extrémních teplot se hodně zahřívá či naopak nepříjemně chladí. Jinak si je ale nemůže vynachválit.

Sun plánuje podobné protézy vyrábět i pro ostatní, které stihl stejný úděl. Tvrdí, že jeho ruce byly vyrobeny z odpadu na smetištích, a tak vlastně nestojí skoro nic, proto budou i pro ostatní velmi dobře cenově dostupné.