Croizon přišel o ruce i nohy před 18 lety. Když se snažil sundat ze střechy televizní anténu, zasáhl ho elektrický proud a tělem mu projelo 20.000 voltů. Francouz plave s pomocí ploutví připevněných na protézách. V září 2010 přeplaval kanál La Manche. Stal se tak podle médií prvním člověkem bez končetin, který kanál přeplaval.

Francouze při plavbě doprovázel jeho přítel, dálkový plavec Arnaud Chassery. Oba muži se na cestu vydali ze španělského města Tarifa. Překonat čtrnáctikilometrovou vzdálenost mezi ŠpanělskemMarokem Croizonovi trvalo něco přes pět hodin.

"Přeplutí bylo mimořádně obtížné. Museli jsme plavat víc, než jsem zvyklý. Jsem zvyklý na dlouhé vzdálenosti, ale tentokrát to bylo opravdu daleko. Byly tam silné proudy," řekl Croizon v cíli v marockém Tangeru. "Chvíli mě bolela záda, ale opravdu jsem o to stál a my jsme dokončili třetí" etapu, citovala jej agentura AP.

Croizon chce ještě plavat přes část Beringovy úžiny. Zde by měl zdolat kratší vzdálenost, zato ale ve vodách s teplotou blízko bodu mrazu. Pak ho prý přijme americký prezident Barack Obama.