Muž, jehož jméno nebylo zveřejněno, se podle agentury Reuters stal teprve třetím člověkem, o kterém se bezpečně ví, že pád z Niagarských vodopádů bez použití bezpečnostních pomůcek přežil. Zdá se ale, že to neměl vůbec v plánu.

Svědci v dopoledních hodinách nahlásili policii, že viděli muže, který vyšplhal na sedm metrů vysoký zátaras nad okrajem vodopádů a bez váhání skočil dolů.

O několik okamžiků později se vynořil v řece nedaleko vyhlídky. Policejní hlídka ho lokalizovala na kamenitém pobřeží ve vodě, která mu dosahovala asi po pás.

„Dostal se až ke břehu. Musel ho smést vír, byl ale schopen se odtamtud dostat sám. Štěstěna stála při něm. Kdyby zůstal v hlavním proudu, řeka by ho spláchla,“ uvedl pro kanadská média velitel čety hasičů v Niagara Falls Dan Orescanin.

Zřejmě chtěl skončit se životem

Záchrana trvala asi 30 minut a podílely se na ní posádky z několika záchranných agentur. Jako první se k muži dostal seržant Chris Gallagher z policejního oddělení. "Skokan" byl prý při vědomí a zprvu i mluvil, pak ale utichl.

Podle hasiče Orescanina měl patrná zranění hrudníku, zlomená žebra a propíchnutou plíci. Letecky byl přepraven do nemocnice v Hamiltonu v kanadské provincii Ontario. Podle mluvčí nemocnice měl kritická ale nikoli život ohrožující zranění.

Policie se bezprostředně poté začala zabývat tím, jak a proč muž do vody skočil. Zatím vše nasvědčuje tomu, že šlo o sebevražedný pokus.

Pouze dva lidé před ním přežili

V roce 2009 s poraněním hlavy přežil skok do vodopádů 30letý Kanaďan, jehož jméno se nedostalo na veřejnost. O šest let dříve se do zpěněných vod Niagarských vodopádů vrhl Kirk Jones z Michiganu. Jako zázrakem podle deníku Daily Mail vyvázl jen s modřinami, odřeninami a naraženými žebry.