„Jen si tak v koruně stromu odpočíval, byl tam dobré dvě hodiny,“ uvedl pro denverský deník Ryan Huff, mluvčí policejního oddělení v Boulderu. Vzápětí ale dodal, že ačkoli medvěd nejevil známky agresivity, z bezpečnostních důvodů se ho rozhodli uspat. Přece jenom se vyskytoval příliš blízko kolejí a mohl tak ohrozit studenty.

Na místo tedy kolem desáté hodiny ráno přijeli ochránci přírody, kteří pod strom připravili černou matraci a medvědího samce trefili dvěma šipkami. Jakmile začala uspávací látka působit, zvíře spadlo z výšky asi čtyř metrů na záda do měkkého.

„Bylo to opravdu hladké přistání. Nechali jsme ho vydechnout, pak jsme ho naložili na nákladní auto do klece a převezli do volné přírody. Doufáme, že už tam také zůstane,“ dodal Huff.

Hvězda překvapených studentů

Mluvčí coloradských parků Jennifer Churchillová podle deníku Denver Post potvrdila, že medvěda vyložili v horách západně od Boulderu. Nevyloučila však, že by se v kampusu nemohl nějaký medvěd objevit znova. Baribalové se totiž v průběhu března a dubna probouzí ze zimního spánku a hledají potravu. Nezřídka tak zavítají i do těsné blízkosti lidí.

Podle odhadů tří až pětiletý baribal, který nechtěně předvedl až kaskadérský kousek, byl zvěčněn na několika fotografiích a videozáběrech. Zvědaví studenti si totiž nenechali takové oživení čtvrtečního dne ujít.