Dvě hodiny po oznámení závady bylo letadlo na letišti Domodědovo opět připraveno ke startu. Otvor v plášti však nebyl stále přikrytý. Ukázalo se totiž, že chybí pouze neškodná krytka, která se užívá k tomu, aby se mohl zkontrolovat motor.

Společnost Transaero uvedla, že podle technických pravidel je možné ve výjimečných případech letět i bez této krytky. Její absence není sice žádoucí, žádným způsobem ale nemůže ohrozit let.

Piloti nejsou sebevrazi

Tomu však 27 vyděšených cestujících neuvěřilo a opustilo palubu letadla. Lidé odmítli letět, dokud nebude sjednána náprava, informovala v úterý ruská agentura RIA Novosti. Letoun však posléze odstartoval bez nich a cestu až na Sibiř absolvoval bez sebemenších problémů.

„Můžete pochopit obavy cestujících, důležité je si ale také uvědomit, že piloti a členové posádky nejsou sebevrazi. Nevzlétli by proto s něčím, co by mohlo ohrozit jejich životy,“ uvedl pro deník Komsomolskaja Pravda vysloužilý krasnojarský pilot, jehož jméno nebylo zveřejněno.

Cestující čeká pokuta

Společnost se nechala slyšet, že všem neletícím pasažérům vrátí plnou cenu za jejich letenky. Na druhou stranu jim ale bude účtovat pokutu, protože neshledala případ jako stav nouze.

Když si pak jedna z cestujících stěžovala, že jim za opuštění letadla odpovědné osoby dokonce vyhrožovaly zatčením, společnost jednání svých zaměstnanců přešla bez komentáře.