Froesemu z Dunmoru v Pensylvánii bylo 32 let, když v červnu 2011 nečekaně podlehl srdečním obtížím. Asi o šest měsíců později o sobě ale dal vědět, když jeho blízkým prostřednictvím elektronické pošty dorazily záhadné zprávy, informovala o tom v úterý stanice BBC.

Nejlepší přítel zbělel jako stěna

Ještě podivnější je, že se emaily týkaly záležitostí, o kterých věděli jen ti dotyční a Froese. Jedním z překvapených adresátů byl například Tim Hart, Froeseho nejlepší přítel. V listopadu z Froeseho adresy obdržel email s názvem „dívám se“.

„Slyšel jsi mě? Jsem ve tvém domě. Ukliď tu svou zatracenou půdu,“ stálo pak v samotné zprávě.

„Když jsem si to přečetl, úplně jsem zbledl. Byla to záležitost jen mezi mnou a Jackem,“ řekl v rozhovoru pro BBC Hart. Froese ho prý krátce před smrtí soukromě popíchnul kvůli nepořádku na půdě, nikdo jiný s nimi ale v tu chvíli na zmíněné půdě nebyl.

Neopatrný bratranec

Zpráva „ze záhrobí“ vyvedla z míry také Froeseho bratrance Jimmyho McGrawa. Ten obdržel email o nedávném úrazu.

„Ahoj Jime, jak se daří? Věděl jsem, že si zlomíš kotník. Snažil jsem se tě varovat. Musíš být opatrný,“ stálo v emailu z 21. listopadu 2011.

McGraw si kotník opravdu zlomil, a to asi týden před záhadnou zprávou. Prý o jeho úrazu ale nevěděl téměř nikdo, kromě rodiny a několika blízkých přátel.

„Rád bych řekl, že to poslal Jack, a že chce, abych se pohnul z místa a cítil se lépe,“ řekl McGraw, kterému byl Froese blízký jako bratr.

Odpověď bez odezvy

Když oba muži záhadné zprávy probrali s Froeseho matkou Patty, řekla jim: „Myslete si o tom, co chcete, nebo to berte jako vzácný dar“.

Zdroj emailů zůstává neznámý. Hartovi to ale nijak nevadí a nezlobil by se ani, kdyby se ukázalo, že se stal terčem nějakého žertíku.

„Pokud si jen někdo rád tropí z lidí šprťouchlata, nevadí mi to. Vykládám si to totiž podle sebe,“ dodal na závěr Hart, který na email zkusil odpovědět, ale reakce se dodnes nedočkal.