Se západem slunce do americké Californie přilétají vrány, které městečko opouští zase až za svítání. Podle odborníků za jejich podivné chování může zima. Vrány se totiž stahují do měst za teplem. To ale nemění nic na tom, že jsou z nich místní obyvatelé nešťastní.

„Kolem sedmé ráno způsobují víc hluku než můj alarm,“ uvedla Jess Priestová.

Hluk ale rozhodně není jediným problémem, na který si lidé stěžují.

„Situace je velmi špatná. Ptáci nás nenechají v noci spát a navíc si ulevují úplně všude. Ničí tak mimo jiné naše auta,“ řekla v rozhovoru pro regionální televizi WPXI Jen Sasková.

Od laserového světla po strašáka

Lidé tedy vymýšlejí nejrůznější způsoby, jak ptáky z města vyhnat. Místní univerzita proti nim s úspěchem použila laserová světla. Ptáci od vysoké školy prchli, přesunuli se však na jiné místo, jen o několik ulic dál.

Některá řešení ale naproti tomu nezabírají vůbec, přesvědčila se o tom i Bree Robinsonová, která vytáhla do boje obyčejného strašáka.

„Jednoho dne jsem se naštvala natolik, že jsem vyrobila strašáka. Neměla jsem tušení, zda by to mohlo zabrat. Připevnila jsem ho každopádně do koruny stromu. Bohužel to ale nemělo žádný efekt,“ popsala svůj pokus Robinsonová.

Většině obyvatelů tak nezbývá než doufat, že ptáci naleznou teplo jinde a jejich město sami opustí.