"Připravovala jsem svému chlapci mléko, když jsem se otočila a spatřila ho, jak má hada v puse. Nemohla jsem uvěřit svým očím, okamžitě jsem začala křičet. Málem jsem umřela na šok," uvedla chlapcova matka Ghadir Aleeyan, která svým křikem přivolala příbuzné i sousedy.

"Přiběhli jsme na místo toho křiku a našli jsme Imada s hadem v ústech. Normálně ho žvýkal. Bylo to strašidelné, opravdu hrozné. Jeden ze sousedů vytrhl chlapcovi polomrtvého hada z úst a okamžitě ho zabil. Jakmile mu ho vytáhl z úst, začal chlapec brečet," uvedla chlapcova teta Yasmin Shakinová.

Rodina okamžitě začala kontrolovat, zda nemá chlapec nějaké stopy po uštknutí, ale žádné nenašli. Doktoři v nemocnici Rambam v Haifě posléze potvrdili, že chlapec vyvázl z nebezpečné situace nezraněn.

V zimě je štíhlovka málo aktivní

"Lékaři v nemocnici nám řekli, že had je jedovatý, ale chlapec měl štěstí, protože tento plaz vypouští v zimě méně jedu," dodala chlapcova teta.

Expert na plazy Boaz Schacham však uvedl, že štíhlovka pestrá je v zimě jen velmi málo aktivní a pro člověka jedovatá není. Toxické výměšky jejích slinných žláz, které mohou být pro drobné živočichy smrtelné, člověku způsobí většinou případně jen alergickou reakci. U malého dítěte by se však mohla situace zkomplikovat.