Osmadvacetiletý Australan natočil před kavárnou ve čtvrti Glenelg v Adelaide model auta Rolls-Royce Drophead Coupé. Tento přepychový vůz, jehož cena se pohybuje kolem miliónu australských dolarů (20 500 000 korun), však stál na dešti s otevřenou střechou. Majitel ho nechal bez povšimnutí zhruba půl hodiny.

„Omlouvám se, že jsem nenatočil také interiér, bylo by však trochu kruté, přijít k tomu autu s kamerou,“ připsal k videu jeho autor.

Jak ale dále popsal, na sedačkách i v prostorech pro nohy byly kaluže vody. Palubní deska s dotykovým displejem byla prý nasáklá vodou, stejně jako zavazadla, která nechali majitelé v autě.

Auto na odpis

Specialista na interiéry aut John Barsoumian, který vlastní v Sydney servis, odhadl celkovou škodu na desítky tisíc australských dolarů.

Video

Pohled do interiéru vozu Rolls-Royce Phantom Drophead Coupé. Zdroj: Youtube.com

„Déšť mohl úplně zničit kožené sedačky, dřevěné prvky i koberečky. Pokud by se tak opravdu stalo, mohla by cena oprav vystoupat až na 100 000 australských dolarů (2,5 miliónu korun). Záleží na rozsahu škod a na typu pojištění, je ale dokonce možné, že bude celé auto na odpis,“ řekl australské televizi 9News Barsoumian.

Záleží, jak pohotově majitel jednal

Případnou výši škody potvrdil i Mark Bonello, ředitel společnosti v Sydney, která se zabývá vyšperkováváním aut.

„Jenom série nových kožených sedaček může sama o sobě stát 40 000 až 50 000 australských dolarů (800 000 až 1 000 000 korun). Určující je, jak rychle majitel auta jednal. Pokud si toho všiml hned a vše okamžitě vysušil, pak by se dala většina věcí v interiéru zachránit,“ řekl Bonello.

„Mám takový pocit, že pokud si někdo může jedno z těchto aut dovolit, pak si jistě může dovolit i jeho vyčištění nebo opravu,“ trefně v komentářích u videa poznamenal jeden z internetových uživatelů.