Půlminutové video zachycuje dvouletou dívku, jak několikrát potáhne z cigarety. Přitom ji v tom její matka evidentně podporuje. Poté jí podá hrnek, ve kterém je údajně káva. „Naše dcera nechce mléko, jenom kafe. A místo sladkostí chce cigarety, to je strašné,“ popsal rozhořčený otec Gabriel Burulea. „Vždycky, když mám možnost se s ní setkat, tak vidím, jak zoufale potřebuje cigaretu. Dokonce si strká do pusy nedopalky,“ dodal.

Manželé se rozešli zhruba před rokem. Dítě bylo svěřeno do péče matky, osmadvacetileté Eleny Ursuové. Po zveřejnění nahrávky však Burulea doufá, že svou dceru bude vychovávat on.

Nejznámější dětský kuřák přestal kouřit

Tento případ ale není zdaleka jediný. Policie se například zabývala případem dospívající matky, která na sociální síť umístila fotografii svého pouze šestiměsíčního syna s cigaretou. Asi nejznámějším dětským kuřákem je však dnes čtyřletý Indonésan Ardi Rizal, který svého času kouřil 40 cigaret denně.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Indonésan kouřil ve dvou letech 40 cigaret denně

Tento chlapec začal s kouřením v jedenácti měsících. První cigaretu mu přitom nabídl jeho otec. Velmi rychle začal být na nikotinu závislý. Poté, co na případ upozornila média, mu úřady nařídily odvykací kúru, kterou dokončil před rokem. Po třech měsících se malý kuřák svého zlozvyku zbavil.