Tisíce lidí se shromáždily v ulicích italského města Casal di Principe nedaleko Neapole, aby se mohly podívat na italskou nevěstu Elenu de Angelisovou, kterou při cestě k oltáři za Ferdinandem Puccim následoval tříkilometrový závoj.

Rekordně dlouhý svatební doplněk z bílého hedvábí muselo nést asi 600 lidí. Navrhl ho Gianni Molaro Campanii, který na něj použil asi šest kilometrů látky o šířce dvou metrů.

„Byl jsem velmi poctěn, když jsem dostal za úkol tento závoj navrhnout,“ řekl Molaro.

„Cestou do kostela jsem se setkal s desítkami tisíc lidí a všichni obdivovali můj výtvor. Chtěl jsem, aby závoj symbolizoval mír a naději. Myslím, že se to podařilo,“ dodal.

Zároveň také přiznal, že když viděl, jak se závoj stal součástí honosné svatby, zažíval jeden z největších okamžiků své dosavadní kariéry, uvedl deník Metro.

Šaty plné rekordů

Co se týče svatebních šatů, v Guinnessově knize rekordů je zapsaná ještě nejdelší vlečka o délce 2488,65 metru, kterou vytvořil Lichel van den Ende z Nizozemska. A nechybí tam ani šaty posázené rekordním počtem krystalů. Návrh, který vytvořil Özden Gelinlik z Turecka, se třpytí neuvěřitelným počtem 45 024 krystalů.