Pokud jde o parašutismus, je mops Otis pravděpodobně nejzkušenějším psem na světě a pravým veteránem. Čerstvě má za sebou již 64 seskoků a podle jeho majitele vypadá každý skoro stejně. Když letadlo stoupá do výšky, sedí svému páníčkovi poklidně v klíně a čeká, co zase přijde.

DaSilva svého psa vždy umístí do speciálního oblečku a připne si ho na své tělo. Po výskoku z letadla se pak prý zcela uvolní a roztáhne packy, jako kdyby chtěl zkusit létat.

Pes podle svého majitele už vyrůstal v parašutistickém kempu, kde se neustále motal okolo instruktorů, kteří se o něj začali starat a nakonec ho i brát do vzduchu. Začínal prý jen na kraťoučkém pětivteřinovém seskoku z výšky jednoho kilometru, aby instruktoři zjistili, zda se mu tento zážitek vůbec líbí.

"První seskok byl úžasný. Nebylo to o tom, zda se mu to líbí - on to přímo zbožňoval. Po dopadu na zem byl celý šťastný. Teď už si volný pád užívá a krátce před skokem z letadla je už celý nervózní. Navíc už sem jezdí i mnoho lidí, aby si skočili společně s instruktorem, který s sebou bere i psa. Stal se tu kultem," dodal DaSilva.