Má se za to, že rodina nenahlásila Josephovo zmizení z důvodu, že se její členové domnívali, že utekl svévolně. Zmizel totiž bezprostředně poté, co se v pozici obviněného nedostavil k soudu. Policie ho přišla do místa jeho trvalého bydliště hledat, odešla ale s nepořízenou.

Scheixniderova matka řekla, že nikdo nebyl jeho zmizením úplně překvapený, protože byl známý tím, že zničehonic mizel. Jednou už prý podobně náhle odjel pracovat pryč s cirkusem. Tentokrát si lidé z jeho okolí mysleli, že někam vyjel se svou známostí.

Nicméně, pravda byla daleko smutnější. Lidské pozůstatky v komínu doplňoval pár rukavic, zapalovač, hodinky a peněženka. Ostatky mladého muže byly objeveny při rekonstrukci tamější banky v květnu. Výsledky DNA testů nyní potvrdily, že oním uvězněným byl doopravdy Scheixnider.

Šéf laboratoře Mary Manheim se domnívá, že mladík umíral v komíně několik dní a zemřel pravděpodobně na dehydrataci. Pro kanál ABC News však dodal, že nikdo už pravděpodobně nezjistí, jak přesně zemřel.

"Jeho matka je zničená, že má potvrzenou synovu smrt. Nicméně je aspoň ráda, že zjistila více o tom, jak vlastně zemřel," dodal Manheim.