V počátku tohoto týdne byl Julian Pavone oficiálně zapsán na listinu Guinnessových světových rekordů jako nejmladší profesionální bubeník světa, uvedl ve středu internetový server wane.com. Sesadil tak z trůnu Tigera Onitsuka z Japonska, který se nejmladším bubeníkem stal v devíti letech a 289 dnech.

Aby si mohl kdokoli titul zasloužit, musí mít na svém kontě minimálně jednu komerční nahrávku a za svou práci musí být řádně placen. Zároveň pak musí během pěti let absolvovat alespoň 20 koncertů o délce 45 minut.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Tříletý Julian Pavone bubnuje Give Up the Funk

Julian je ovšem výjimečný, už ve dvaceti měsících nahrál své první album nazvané „Go Baby!“ s proslulým baskytaristou Ralphem Armstrongem. Objevil se také v mnoha televizních pořadech, vystupoval na místech, kam se běžně tak malí hudebníci nedostanou, a dostal i několik hudebních cen.

Talent už od kolébky

Navzdory své malinké postavě si Julian dokáže poradit s bicí sestavou o 22 kusech, vybavenou 17 činely a dvojitým kopákem. Jeho otec Bernardino, který je rovněž bubeníkem, prý už od začátku věděl, jak velký přirozený talent se v jeho synovi ukrývá.

„Hrával jsem hudbu manželčině bříšku po celou dobu, kdy byla s Julianem těhotná,“ vysvětlil pyšný otec.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Ještě měl dudlíka, ale už bubnoval

Během letních prázdnin má Julian v plánu natočit CD s producentem Michaelem J. Powellem, který se může pochlubit už čtyřmi cenami Grammy.