Colin se rozhodl začít nový život jako Chloe ve Francii, kde se v posledních pěti letech podrobil i hormonální léčbě. V zemi žije už 17 let. Chirurgický zákrok plánuje podstoupit v následujících 12 měsících, informoval ve středu britský Daily Mail.

„Uvědomila jsem si, že je se mnou něco v nepořádku už v šesti letech. Chtíč nosit ženské oblečené rostl celý můj život, až do 53 let. V ten okamžik jsem si plně uvědomila, že jsem uvězněna ve špatném těle, ale nakonec jsem našla odvahu jít tomu naproti a změnit se,“ řekla Chloe.

Dlouho se však svým představám o oblékání do dívčích šatů bránila. Jako projev svého mužství se tehdy ještě jako Colin dokonce dvakrát oženila a počala celkem pět dětí. Chtěla dokázat především svým rodičům a přátelům, že je vše tak, jak má být. Dnes považuje svůj postoj za bláznovství.

Pro transvestity byla nevhodná doba

„Byla 60. léta a nikdo o transvestitech nebo o změnách pohlaví nemluvil, tak jsem se musela přizpůsobit. Můj život byl ale reálná noční můra a já snila o dni, kdy bych mohla žít tak, jak jsem si přála - jako žena,“ přiznala Chloe.

Když se v roce 2003 už během pobytu ve Francii rozpadlo i její druhé manželství, rozhodla se konečně stát sama sebou a společně s pomocí lékařů a psychologů začít s hormonální léčbou vedoucí k přeměně na ženu.

I lékaři konstatovali, že podstoupení chirurgického zákroku je pro člověka v tomto věku neobvyklé. Ve Francii bude dokonce nejstarší osobou, která se podrobí kompletní přeměně pohlaví.