Mladý Brit trpící od dětství astmatem se po této odstrašující zprávě rozhodl, že začne hubnout. Lékaři z nemocnice Royal Worcestershire nakonec po dlouhých minutách marných pokusů našli slabý puls v jeho podpaží, ale ponižující zkušenost vedla u Belmonta, který nosí velikost oblečení XXXXXL, až k odhodlání se svou váhou něco udělat. A mladík si rozhodně nestanovil malé cíle, chce shodit neuvěřitelných 120 kilogramů.

„Nedávno jsem přišel do nemocnice a tam mi řekli, že nemohou najít mé srdce. Říkal jsem si, že jsem jako chodící mrtvola. Nemohli ho najít ani pomocí ultrazvuku, který běžně používají pro těhotné ženy. Bylo mi dost hloupě, když mi doktoři řekli, že se jim nepodařilo najít můj tep. V tu chvíli mi došlo, že musím udělat radikální změnu ve svém životě a začít hubnout,“ řekl Alan.

Za jeho obezitu prý částečně mohou chemikálie z inhalátorů

Belmont je v současnosti nezaměstnaný a dostává měsíčně 267 liber (7 500 korun) jako invalidní důchod. Tvrdí, že na váze začal přibírat už jako dítě, když mu bylo zjištěno astma a on se nemohl tolik fyzicky vysilovat a bral mnoho léků.

„Zdravotní problémy jsem měl celý svůj život a silné astma mi zjistili v šesti letech. Myslím, že chemikálie v inhalátorech mohou částečně za mou velikost. Chci se dostat zpátky na váhu kolem 90 kilogramů, abych mohl zase hrát rugby. Vím, že mám hodně co hubnout, ale jsem odhodlaný to zvládnout,“ dodal Belmont, který již začal držet dietu a pravidelně cvičit.