"S tátou jsme si v mnoha věcech nerozuměli. Tak už to bývá. Pořádně jsme se sblížili až po maminčině smrti," řekl zpěvák již na začátku.

Otec mu často vyčítal, že mu málo vypráví o svých zahraničních cestách. O tom, co zažil a koho potkal. Pravidelně prý spolu vedli spory o politiku a další žabomyší války. Podle toho později vznikla píseň Tátovi. S maminkou měl důvěrnější vztah.

"Byla mou vrbou. Podporovala mě v malování, později i ve zpívání. Rád jsem poslouchal, když mi vyprávěla o svých zážitcích z první republiky. Viděla můj zájem o české filmy z třicátých let. Můj idol byl Oldřich Nový. Imponovalo mi, jak se oblékal, jak se choval k ženám a už to jsem jako kluk napodoboval," odhaluje, jak se z něj stal gentleman každým coulem.

"Pak byla najednou maminka po smrti a táta nemocný. Konečně jsem mu chtěl mnohé vyprávět, ale jeho oči přitom jako by říkaly: Je fajn, že jsi se mnou, ale proč sis nevzpomněl trochu dřív?" přiznává po letech nejpopulárnější český interpret všech dob.

Smrt obou rodičů ho zastihla krátce předtím, než měl jít na jeviště. O maminčině skonu se dozvěděl v roce 1977 ve Franfurktu nad Mohanem těsně před koncertem, v den otcovy smrti ho čekala premiéra vánočních vystoupení pro rok 1982.

"Koncerty jsem nezrušil. Nechtěl jsem být ten den sám," ukazuje svou profesionalitu Karel Gott, který pro Novinky doplnil, že obecenstvo o své ztrátě ani v jednom z případů neinformoval. "Na to nemá zpěvák právo. Divák si zaplatil plné vstupné a vyžaduje stoprocentní výkon. Smutek musí jít v tomto případě stranou."

S otcem Karla Gotta souvisí i vznik zpěvákovy nejpopulárnější písně devadesátých let.

"Když jsem si někdy večer přivedl dámskou návštěvu a tátovi se zrovna nelíbila, vždycky se mě zeptal: Ale s touhle nebudeš zítra snídat? Jednou jsem to vyprávěl Karlu Šípovi. Na základě toho pak vznikla písnička Když muž se ženou snídá," uvedl Gott ve svém rozhlasovém pořadu, který uvádí stanice Český rozhlas 2 - Praha.

Později se také rozpovídal o své rodině. Řekl, jak moc miluje svou ženu Ivanu, které si váží za to, jak pečuje o jejich dvě dcerky. "S láskou se stará i o třetí dítě - o mě," pronesl s humorem.

Karel Gott povyprávěl i o výchově svých nejmladších dcer Charlottky a Nellynky. "Podílím se na ní systematičtěji, než u Dominiky a Lucie. Jednoduše proto, že žijeme společně. Tak co mi taky zbývá," zavtipkoval. Dcery jsou prý hudebně nadané, rády malují a Mistr jim ochotně čte pohádky i jiné knížky.

Důležitá je při výchově  prý i motivace, což se mu potvrdilo, když v osmdesátých letech chtěla jeho nejstarší dcera Dominika vycestovat do Německa. Karel Gott jí to slíbil pod podmínkou, že si zlepší němčinu. Stalo se a dnes se domluví i anglicky, rusky, finsky, čínsky a dokonce i japonsky.

To jeho další dcera Lucie s manželem Honzou jsou prý plně pohlceni Gottovým prvním vnukem Vojtěchem. "K usínání mu pouštějí i dědečkovy písně. Třeba To je hezky od Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka," prozradil Gott

A jaká píseň se líbí jeho nejmladším dcerám? Jako správným fanynkám dívčího uskupení 5Angels song Hvězdný rej, který si s nimi zazpíval i tatínek.