Georgia pak za čtyři měsíce nabrala dalších 38 kilogramů na celkových 254.

V době, kdy se mladá Velšanka vrátila z tábora, kde po devíti měsících usilovné práce dietologů a trenérů ztratila skoro polovinu ze své původní váhy, byla pro řadu lidí hrdinkou. O své zkušenosti přitom mluvila v několika televizních talkshow a novinářům poskytla mnoho rozhovorů, kde tvrdila, že už se nikdy na svou dřívější váhu nechce dostat. [celá zpráva]

Každý tenkrát držel dívce palce, aby ve svém přesvědčení pokračovala a sama se pokusila shodit další kilogramy. Jenže Davisová nad svým jídelníčkem doma neměla žádnou kontrolu, její rodina ji ve stravování nikterak neomezovala a do pohybu ji také netlačila, což mělo za následek rychlý jo-jo efekt, tedy stav, kdy shozená kila okamžitě nabrala zpět.

Video

Nejtlustější teenagerka Británie

V době, kdy Georgia začala opět přibírat, se dostala do depresí, které řešila dalším jídlem. Tento koloběh se jí už nepodařilo zastavit a za 16 měsíců po úspěchu na odtučňovacím táboře vážila ještě více, než když na něj odjížděla. Vloni v listopadu to přitom bylo 216 kilogramů, o necelé čtyři měsíce později se však její váha vyšplhala až na současných 254 kilo.

„Snažím se na to příliš nemyslet. Jinak začnu panikařit, a to je právě můj problém, kdy začnu víc jíst. Ale já vím, že je to vážné,“ řekla Velšanka, která si v ložnici zakrývá zrcadlo a z domu vychází pouze jednou za týden. „Lidé na mě samozřejmě zírají, ale je mi to už jedno, jsem zvyklá,“ dodala.

Jenže největší problém u Davisové je skutečnost, že tak velká zátěž je obrovský nápor na její organismus. Sama dívka popírá, že by byla líná, jen pro ni prý v rodném městě nejsou takové podmínky pro sport jako na táboře v USA. Doma by si prý nemohla dovolit vstoupit do posilovny mezi ostatní návštěvníky. Pokud ale Georgia urychleně nezmění svůj životní styl, lékaři jsou v prognózách neúprosní, dožije se nejspíš jen dvaceti let.