Šestadvacetiletý Weimert souhlasil s odvozem poté, co mu žena sdělila, že potřebuje vybrat peníze pro svou matku na zaplacení nájemného. Po příjezdu do banky však dotyčná údajně vešla dovnitř a dožadovala se vydání peněz od zaměstnanců s výhrůžkami, že je ozbrojená, zatímco důvěřivý Weimert čekal v autě.

Bathkeová se poté jakoby nic vrátila k automobilu svého „řidiče“, který ji měl ještě odvézt domů. V tu dobu ještě neměl sebemenší podezření, že je něco v nepořádku. Zvláštní se mu zdál až okamžik, kdy před domem paní Bathkeové zahlédl dva policisty. Ti ihned vyzvali dvojici, ať vystoupí z vozidla.

Policie nakonec zatkla oba

„Byl jsem ztracený, neměl jsem ponětí, o co tam v tu chvíli jde,“ řekl Weimert. To se dozvěděl až zhruba hodinu poté, kdy mu policisté na místní stanici sdělili, že starší ženě v podstatě dopomohl k pokusu o vykradení banky.

Sedmdesátiletá dáma byla převezena do věznice Le Sueur. Policisté však zatkli i samotného Weimerta, avšak nakonec za zcela jiný a nesouvisející prohřešek - řízení pod vlivem alkoholu.