Jakmile si Zbigniew Czendlik uvědomil, jakou hloupost řekl, hned se začal omlouvat. „Třicet devět tisíc jsem myslel. Třicet devět jsem jich koupil jen já,“ opravoval se koktavým hlasem farář, který ale svá slova, jež pobavila celé obecenstvo, nemohl vzít zpátky.

Ale ani toto zaškobrtnutí třináctinásobné Slavici nepokazilo náladu. V publiku totiž seděli její nejbližší, kterým v průběhu večera věnovala několik písní. A hlavně svému tatínkovi, který dle jejích slov do společnosti moc nechodí.

Hostem Lucie Bílé byla zpěvačka Marta Kubišová, se kterou si zazpívala duet a posléze jí darovala ležícího andílka.

Hostem Lucie Bílé byla zpěvačka Marta Kubišová, se kterou si zazpívala duet, a posléze jí darovala ležícího andílka.

FOTO: Michaela Feuereislová

„Vždycky říká, proč by se měl chodit koukat sám na sebe,“ smála se zpěvačka, která tak narážela na jejich podobu. A dorazil i její první manažer Petr Hanig, který ji před lety objevil ještě jako Hanu Zaňákovou a dokonce vymyslel pseudonym, pod kterým dodnes vystupuje.

„Veřejně jsem mu za všechno poděkovala. Byla jsem velmi ráda, že jsem ho tam mohla mít. Mé pozvání přijal dokonce i Dominik Hašek, který mi pak v zákulisí řekl, že jsme oba vrcholoví sportovci. Přišel se na mě podívat i můj velký kamarád Martin Dejdar s dcerkou Sárou,“ dodala zpěvačka, která vysvětlila i jak je to s těmi třemi platinovými deskami.

Na koncert Lucie Bílé ve Státní opeře v Praze dorazil i herec Martin Dejdar s dcerkou Sárou.

Na koncert Lucie Bílé ve Státní opeře v Praze dorazil i herec Martin Dejdar s dcerkou Sárou.

FOTO: Michaela Feuereislová

„Alba už se neprodávají jako dřív. Zlatá deska je jen za šest tisíc, platinová za dvanáct, ale my už v tuto chvíli prodali přes padesát tisíc. Je z toho překvapený i vydavatel, který počítal nanejvýš s dvaceti tisíci. Po týdnu prodeje ale nasadili noční směny a denně rozváží po republice tři tisíce nosičů. Vlastně si ani nepamatuji, kdy jsem takový úspěch zažila. Možná naposledy když jsme s Karlem Gottem vydali duety. Těch se prodalo dvě stě tisíc,“ vysvětlila Bílá, která ale dle svých slov z prodeje desek nežije. Slouží jí jen jako podpisové karty.

Největší oporou Lucie Bílé je bravurní klavírista Petr Malásek.

Největší oporou Lucie Bílé je bravurní klavírista Petr Malásek, s jehož pomocí financovala své nové album Bílé Vánoce Lucie Bílé.

FOTO: Michaela Feuereislová