Pětiletý kocour Stewie druhu mainská mývalí kočka je oficiálně uznaným držitelem rekordu. Jeho majitelé Robin Hendricksonová a Erik Brandsness zakoupili Stewieho od chovatele ze státu Oregon v roce 2005. Se svými 123 centimetry je nyní nejdelší domácí kočkou na světě.

I předchozí držitel rekordu byla mainská mývalí kočka, tu vlastnila Frieda Irelandová z Chicaga a měřila o 1,2 centimetru méně než Stewie, uvedl server Daily News. Tento druh je podle Hendricksonové jedním z nejstarších amerických plemen, jsou oblíbené především pro svou milou a uvolněnou povahu.

Něžní obři

Zároveň jde o jedno z vůbec největších kočičích plemen a mývalí se jim říká pro jejich huňatý ocas podobající se právě mývalímu. Často se jim říká i "něžní obři".

Majitelka Stewieho prozradila, že se s partnerem rozhodli zkusit podat žádost do Guinnessovy knihy rekordů, jelikož bezpočet lidí bylo v úžasu, když uviděli, jak je jejich kocour veliký.

Přečtěte si také: Co je hyenám k smíchu

Komunikace hyen je poměrně málo prozkoumaná, vědci se proto zaměřili na jejich systém dorozumívání. Více se dočtete ve čtvrtek v deníku Právo (příloha Café).