Život pro Mimi začal v roce 1909 v jednom kansaském městečku. A od počátku prý byl velkým dobrodružstvím. Vystudovala v Nebrasce žurnalistiku a v New Yorku reklamu. Manžel jí zemřel před půl stoletím, má s ním dvě dcery. Dále je pak babičkou tří vnoučat a prababičkou čtyř pravnoučat.

Většinu života strávila v New Yorku na Long Islandu, ale ráda cestovala, takže projela Portugalsko, Jihoafrickou republiku, Indii i Čínu. Když jí bylo pětaosmdesát let, onkologové jí oznámili, že má rakovinu prsu, ale chemoterapie zabrala a Mimi nad zhoubnou chorobou zvítězila.

Čiperná dáma si tentokrát nechala vytetovat květinu.

Čiperná dáma si tentokrát nechala vytetovat květinu.

FOTO: fotobanka Profimedia

Dnes Mimi žije v Surfside Beach v Jižní Karolíně se svou dcerou. Většinu času tráví studováním online vydání New York Times a komunikací na Facebooku.

První tetování si nechala provést v devětadevadesáti letech, tenkrát se zamilovala do maličkého modrého motýlka. „Tehdy se na to podívala, zamračila se a řekla, že je ten obrázek moc malý,“ vzpomíná tatérka Michelle Gallová Kohlasová. Pak následovala květina na noze, to už byla Mimi spokojenější.

101letá Američanka si tetování zamilovala a z legrace dodala, že to příští půjde na zadek.

101letá Američanka si tetování zamilovala a z legrace dodala, že to příští půjde na zadek.

FOTO: fotobanka Profimedia

Na otázku, proč se nechává tetovat potřetí a proč zrovna v tomto věku, má Mimi jednoduchou odpověď: „Proč ne?“ Zlatou slunečnici na svém levém předloktí od Gallové Kohlasové na konci sezení zhodnotila stručně: „Je to pěkné.“ A na otázku reportéra ze St. Petersburg Times, kam se nechá tetovat příště, pohotově a se smíchem odpovídá: „Příště to bude na zadek!“