"Já si kostým i líčení moc užívám. Je to první role, kde se na mě v maskérně opravdu pořádně vyřádili. Původně to mělo být ještě o dost horší. Uvažovalo se, že budu dokonce jednooká. I bez toho ale myslím, že jsem opravdu pěkně hnusná," prozradila se smíchem Novinkám Machálková.

Leona Machálková a Radka Pavlovčinová v roli čarodějnice

Leona Machálková a Radka Pavlovčinová v roli čarodějnice

FOTO: Michaela Feuereislová

Protagonisté připravovaného muzikálu Robin Hood představili kostýmy, které má na triku výtvarník Roman Šolc. Už je tedy jasné, jak bude vypadat éterická Mariana nebo zbojník Robin z Loxley. "Z kostýmů jsme všichni nadšeni, jsou naprosto dokonalé," pěje ódy Vašek Noid Bárta, který hraje titulní roli.

Noid momentálně zkouší tři role ve dvou muzikálech. Vedle Robina Hooda bude hrát také v Jesus Christ SuperStar role Jidáše a Piláta. "Už se v tom trošku ztrácím a začínám být schizofrenní. Ráno od devíti jsem na Robinovi, od dvou zkouším Ježíše a pak se někdy ještě večer v devět vracím na Robina. Je to pořádná makačka," řekl Novinkám Noid.

Vašek Noid Bárta a Nela Pocisková v připravovaném muzikálu Robin Hood

Vašek Noid Bárta a Nela Pocisková v připravovaném muzikálu Robin Hood

FOTO: Michaela Feuereislová

Role Robina z Loxley je prý nejnáročnější. "Snad nikdy jsem v žádném muzikálu tolik netančil a neměl tolik pohybu. Je to pořádná makačka. Ale užívám si to. Je to moje úplně první kladná role," vysvětluje Noid.

Tento týden by se mělo definitivně rozhodnout o obsazení první premiéry, na kterou je pravidelně upřen zrak veřejnosti i médií. V roli Robina se ukáže Vašek Noid Bárta nebo Ján Jackuliak, Marianu ztvární Lucia Šoralová nebo slovenská hvězda a vítězka Let´s Dance Nela Pocisková. Jako jediná má premiéru jistou Leona Machálková v roli čarodějnice.