Don, který před slonem nakonec unikl, utrpěl vážná zranění - má propíchnuté plíce a zlomená žebra. Video ukazuje sedmiletého slona Luiho ve výběhu, kde se sloni předvádějí divákům.

Don RedFox přichází, aby mohl prostor připravit pro večerní představení. Jeho úkolem bylo mimo jiné rozmístění pamlsků pro tlustokožce, a tak sebou nesl mrkev a brambory. Ani jeden z aktérů incidentu však nečekal, že tam toho druhého potká.

Slon se podle všeho vylekal, otočil se prudce k cvičiteli, uši výstražně zdvihnuté. Překvapený slonovou přítomností byl však i Don. „Kdyby Don chtěl s Luiem pracovat, tak by měl sebou nějaké zelené větvičky a na slona by zavolal, než by se k němu přiblížil. Don se však po příchodu zarazil a podle všeho ani on nečekal, že tam Lui bude,“ snažila se vysvětlit příčiny agresivního chování zvířete ředitelka zoo Anne Bakerová.

Lui zaútočil stylem, jakým podle znalců mezi sebou soupeří dospívající sloni, kteří do sebe strkají a přetlačují se. Muž však nebyl pro takové pošťuchování vyrovnaný soupeř.

„Lui mohl Dona kdykoli zabít, ale nechal ho odejít,“ zdůrazňuje Bakerová, která vidí jako příčinu nešťastné události spíše souhru náhod, než že by bylo zvíře nějak výjimečně nebezpečný a agresivní.