Obličej začal dívce velmi rychlé otékat a dostavily se i dýchací potíže. Laura dostala ještě ve škole injekci adrenalinu, kterou má připravenou pro podobné alergické reakce. Následně byla transportována do nemocnice.

"Kdo by si byl představil, že kousek oříšku na rtu může být tak nebezpečný. Byl to jen takový obyčejný přátelský polibek - jen letmý dotek rtů. Pak už to ale šlo ráz na ráz," uvedla dívka.

"Nevšimla jsem si ničeho divného, ale přítel si všiml toho,  že začínám být oteklá, jednoduše se mi zvětšila hlava. Pak už jen řekl: 'Měl jsem pečivo s oříšky, ale to bylo před hodinou. Zapil jsem to a čistil si zuby. Ujistil jsem se, že dobře'," popsala dívka nepříjemné chvíle.

Varování pro mladé

Krátce poté si dívka uvědomila, že se navíc napila z jeho láhve coly, která mohla být kontaminována slabou stopou po oříšcích. Přítel ji okamžitě odvedl do pohotovostní místnosti, kde byla dívka ošetřena. Po chvíli začala vnímat nepříjemné příznaky sama. V té době už o ni bylo ale naštěstí dobře postaráno.

Z nešťastné nehody, která se stala v červnu, se dívka již plně zotavila, ale celý případ je velkým varováním pro mladé, že extrémně silnou alergickou reakci může vyvolat i jen pouhý polibek.