Jako důvod Iveta Bartošová uvedla nedostatečné zkoušky způsobené její nemocí. Bartošová kvůli zánětu ledvin a cystě v podbřišku začala zkoušet o měsíc později než ostatní herci. Na premiéru se prý proto necítí. „Je to mé rozhodnutí. Měsíc jsem marodila a ostatní zkoušeli. Necítím se stoprocentně připravena, a proto raději počkám. Chci před diváky předstoupit se stoprocentním výkonem,“ řekla Novinkám Iveta Bartošová.

Premiérové obsazení bylo známo už začátkem tohoto týdne. Čekalo se jen s obsazením hlavních rolí Evy, ve které se alternují Iveta Bartošová a Míša Nosková. Od čtvrtečního poledne mají producenti jasno. Hlavní roli si po rozhodnutí Ivety zahraje Míša Nosková.

Zlí jazykové tvrdí, že Bartošová do muzikálu nikdy nenastoupí. A neúčast na premiéře je prvním krokem. Už jednou krátce před premiérou muzikál opustila. Kvůli hádkám s režisérem Liborem Vaculíkem opustila muzikál Mona Lisa. "Je to blbost. Do Dětí ráje nastoupit chci, moc mě to baví a žádný útěk neplánuju," dodala pro Novinky Bartošová.

Na premiéře se tuto sobotu v hlavních rolích vedle Míši Noskové objeví Sagvan Tofi, Lukáš Vaculík, Michael Foret nebo Bořek Slezáček.