Tustin Mains se po otcově kolapsu chopil volantu a po chvíli se mu povedlo zastavit. Policii v North Platte po události řekl, že seděl na zadní sedačce se svým tříletým bratrem, když najednou jeho otec omdlel. Chlapec přeskočil sedačku a chopil se volantu, aby automobil nesjel ze silnice.

Nebýt bleskové reakce chlapce, tak by vůz Chevrolet Avalanche vyjel ze silnice a celé trojici by hrozila vážná zranění. Tustin projel s vozem několik bloků a když vjel do míst, která už neznal, tak se dokonce zvládl s autem i otočit.

Speciální mladý muž

Přestože řidičovi sklouzla noha z plynu, tak se automobil nadále pohyboval rychlostí okolo 20km/h a to až do chvíle, než ho zahlédli policisté. Policista Roger Freeze běžel k pohybujícímu se autu a otevřeným okýnkem skočil do auta a zařadil neutrál. Hned poté ho pak nasměroval do parku.

Chlapec popisoval, že otec najednou "usnul" a on se obrovsky vyděsil. Podruhé se pak vyděsil, když se objevil v okně policista. Bál se, že ho stihne trest za to, že auto řídil on. Když ale policista auto úspěšně zastavil, tak byl chlapec šťastný. Tamější policie chlapce pochválila a uvedla, že je to "velmi výjimečný mladý muž".