Southall je instruktorem bungee jumpingu, potápěčem a pracuje i v charitě. Ve svém prezentačním videu se popsal jako muž, který má rád dobrodružství. Jezdil v něm na pštrosovi, běžel maratón a líbal žirafu.

Video

Tak se vítěz Ben ucházel o "nejlepší práci na světě"

O velmi lukrativní cenu, která si velmi rychle získala označení "nejlepší práce na světě" soutěžilo v samotném finále celkem 16 soutěžících z 15 zemí. Ti poměřili své síly v mnoha disciplínách. Teprve pak porota vyhlásila celkového vítěze. Na počátku výběrového řízení mělo o práci zájem 34 000 lidí.

Nejlepšího kandidáta několik měsíců vybíral svaz turistiky ve státě Queensland a samu soutěž pojal jako reklamu na oblast východní Austrálie.

Celá šestnáctka soutěžících ještě před plaveckými testy.

:. Celá šestnáctka soutěžících před plaveckými testy. Foto: Tim Wimborne, Reuters

Správce ostrova bude čekat několik povinností. Pokud se to tak tedy dá nazvat. Pravidelně bude muset chodit krmit ryby, přebírat poštu, která bude na ostrov chodit pouze jemu, a také psát blog, na který bude přidávat fotografie a videa ostrova, aby do této oblasti přilákal turisty.

Mluvčí australského sátu Queensland Anthony Hayes uvedl, že celá akce už oblasti přinesla odhadem více než dvě miliardy korun. Soutěž o nejlepší práci totiž vyvolala obrovský zájem o danou oblast.

Adepti museli špičkově zvládat šnorchlování.

:. Adepti museli mimo jiné špičkově zvládat šnorchlování. Foto: Tim Wimborne, Reuters

"Když je těžká doba, tak si můžete buď jen tak stěžovat nebo zkusit být více kreativní a agresivní a zkusit nějakým způsobem přilákat více lidí," řekl Hayes.

Video

Inzerát na "nejlepší práci na světě"