Jacksona navíc postihla stafylokoková nákaza, kterou není možné léčit běžnými antibiotiky. "Michael cítí, že se blíží konec. Obává se, že pokud zemře, jeho děti budou vyrůstat s jeho stárnoucími rodiči či jeho bratry. Ale ví, že Janet by jeho dětem mohla dát mateřskou lásku a že by vyrůstali mimo showbyznys,“ uvedl zdroj pro National Enquirer.

Padesátiletý zpěvák má ve své péči dvanáctiletého Prince Michaela, desetiletou Paris a šestiletého Prince Michaela II.

„Michael je ve velmi špatném stavu. Má potíže s dýcháním, bušení srdce, hubne velmi rychle a obává se, že má velmi nebezpečnou kožní infekci. Uprosil Janet, aby se postarala o jeho děti. Navštěvuje kliniku v Beverly Hills, kde dostává nitrožilně antibiotika. Michael jen stěží chodí, často musí používat vozíček a většinu dne tráví v posteli, u lékaře či na toaletě," uvedl nejmenovaný zdroj.

Podle něj jedinou jeho společnicí je chůva Grace Rwarambová. "Michael ví, že Grace miluje jeho děti, ale nedokázala by je sama zvládnout. Debbie, matka Prince a Paris, v životě dětí nefiguruje a vidí je jen vzácně. Janet se s nimi vídá pořád a je pro ně jako matka. Příbuzní už nabídli svou pomoc, ale Michael se bojí, že by jeho děti využívali. Z rodiny věří jen Janet,“ dodal zdroj.