Čvančarová naopak neuznává pojem sexuální harašení. To podle jejího názoru staví ženy a muže proti sobě. S něčím podobným se prý dosud nesetkala. Nechce, aby se na vztahy mezi muži a ženami pohlíželo jako na nějaký boj, jako je tomu v USA.

Vše by podle Jitčina názoru mělo fungovat na bázi "co se škádlívá, rádo se mívá". Snad proto má Čvančarová ráda naši kulturu. Dokonce je hrdá na to, že si Češi a Moravané svou kulturu hýčkají. Když Jitka navštívila před lety Anglii, byla z tamního způsobu života nešťastná.

"Byla jsem tam pár týdnů u lidí z vyšší střední vrstvy. To je něco tak jiného než tady. Žijí absolutně bez kultury a ani ji nepostrádají. Přijdou z práce domů až večer, sednou si před televizi a to je všechno. Úděsně nezajímavý život, nuda k ukousání, spíš by se dalo říct, že nežijí vůbec," míní Jitka.

Angličany doslova uráží

Jak půvabná herečka dále vypráví, lidé se v Anglii mezi sebou skoro nestýkají. Každý tam z jejího pohledu žije "hrozně sám". Všichni jí připadali prázdní, povrchní a zcela neinformovaní. Často tak měla pocit, že v Česku má každý školák větší přehled, než dospělý Angličan.

A vyhlášená tolerance Britů Jitce spíše připadala jako nebetyčná lhostejnost. Neviděla, že by se víc věnovali svým dětem, že by vyrazili do kina, do divadla, na výlet. Byli jen doma. Rodina, kde herečka trávila čas, si prý koupila pračku, ušetřila si na auto i na dům a byla spokojená. "Přijde mi to jako bezduchá spokojenost hovádka," svěřila se Čvančarová.