Osmatřicetiletý Schrenker se dostal do tíživé situace. Kromě toho, že musel po rozhodnutí soudu zaplatit 500 000 dolarů a úřady jeho firmu vyšetřovaly kvůli zpronevěře, požádala jeho žena o rozvod. Schrenker se poté rozhodl, že všemu unikne tím, začne nový život a pro svět zemře.

V neděli vzlétl ve svém letadle Piper PA-46 z letiště v Andersonu v Indianě a zamířil na Floridu. Během letu ale vyslal nouzové volání, že jeho stroj se dostal do turbulence a má poškozené čelní sklo. Letadlo však bylo ve skutečnosti v pořádku. Muž z něj vyskočil padákem a letoun nechal spadnout do bažiny.

Stroj se ihned po hlášení vydaly hledat vojenské letouny a "zastihly“ ho ještě ve vzduchu. Kokpit byl prázdný a letadlo bylo nastaveno na autopilota. Před zraky pilotů armádního letounu se zřítilo do bažiny.

Nehodu v kánoi oznámil s leteckými brýlemi

Schrenker se druhý den objevil na policii ve státě Alabama, byl od kolen dolů mokrý a tvrdil, že měl nehodu na kánoi. "V ruce držel brýle, které vypadaly jako letecké," popsal jeden z policistů.

Policisté si zkontrolovali jeho doklady a zajistili mu ubytování. Poté, co se dozvěděli o podivné havárii letadla, jeli za mužem do hotelu, pokoj byl ale prázdný.

Údajně utekl do lesa a od té doby ho nikdo neviděl.