Řekli byste, že pět tisíc jeho obyvatel tu musí žít v naprosté pohodě. Skutečnost je však daleko méně idylická. Gnosall je sužovaný tragédiemi, které ho posunuly do středu pozornosti tisku.

Jeden z bulvárních listů dal místu název "městečko záhuby“, další tvrdil, že je město prokleté, jiný, že se jedná o typické místo sebevrahů. Od začátku roku si zde totiž vzalo život už šest lidí. Je logické, že sebevraždy vzbuzují mezi lidmi obavy.

Začalo to v lednu

Začalo to v lednu, když se našlo tělo pošťáka Craiga Parsona (40). Skončil život v oprátce. O čtyři měsíce později zemřel na předávkování prášky proti bolesti řidič náklaďáků Peter Forester (35). Třetí v pořadí byl Nigel-Buckley-Robins (50), který se upil k smrti.

V květnu tu našli oběšenou Jessicu Littletonovou (17) a poté i Iana Goulda (75). Šestou obětí se stal jistý Terry Ball (35), který spolykal dvě tuby prášků na spaní.

"Demografické rozdíly mezi Gnosallem a zbytkem Anglie jsou sice nepatrné, něco tu ale očividně nehraje. Zdejší obyvatelé trpí už odpradávna těžkými depresemi. Skutečnost není možné brát na lehkou váhu a ty, kteří vykazují sklony k depresím, je třeba začít okamžitě léčit,“ soudí Hynek Pikhart, profesor statistiky na Londýnské univerzitě.