"A pak hlavně na podzimní oslavu dvacetiletého výročí obdržení Zlaté desky, kterou jsme společně s Petrem Kotvaldem dostali za hit Holky z naší školky," dodal.

"Zlatou desku jsme dostali za milion prodaných desek. To ovšem není konečné číslo. Prodalo se ještě o dalších 200 000 kusů víc. Tahle písnička byla megahitem. A líbí se dodnes. Někdy si v legraci říkám, že mě přežije," podotkl Standa Hložek.

Jak starnou, tak moudří

Právě v souvislosti s tímto výročím se oba zpěváci rozhodli podniknout několik společných koncertů, což bylo ještě před nedávnem nemyslitelné, protože Petr Kotvald se odmítal k jejich bývalým hitům vracet. "Petr nikdy dřív nechtěl, ale jak stárneme, tak asi také moudříme, a už se mu nápad a společné koncertování začal zamlouvat," řekl Standa.

Také prý chystají novou desku starých hitů, ovšem v novém aranžmá. Na desce by se měly objevit i jedna až dvě nové písničky, a oba zpěváci jsou zvědavi, jak to s jejich společnou deskou a koncertováním dopadne.

"Teď tím vším začínám žít. A jsem moc zvědavý, jestli se Holky z naší školky a další tehdejší hity budou líbit i v novém kabátě. Já věřím, že ano," poznamenal Standa Hložek.