„Všechny jsme šťastné, že už jsme zpátky. Strávily jsme tady v Sanyi spoustu dní, tak už je to takový náš "druhej čínskej domov,“ napsala Kateřina Sokolová mailem do ČR.

„Program byl opravdu nabitý. Každý den jsme spaly jen 4 hodiny, natáčely jsme videoklip k písničce, kterou jsme i nazpívaly pro Olympijské hry 2008 v Pekingu. Jméno písničky je One World One Dream a videoklip poběží na MTV. Taky jsme byly hosty různých televizních show, navštívily jsme olympijský stadion ( ještě není dostavěný, ale vypadá fakt dobře) a účastnily se velké charitativní show pro Červený kříž, kde se dražily naše dary včetně mého Hurvínka.

Z Pekingu jsem ale byla zklamaná, těšila jsem se, že se projdeme centrem, nebo že si aspoň koupíme nějaké suvenýry, ale neměly jsme šanci. Ale zato jsme byly na Velké Čínské zdi. Moc se mi tam líbilo, všude kolem jsou nádherné hory a vůbec je tam taková zvláštní atmosféra,“ popsala své cestovatelské zážitky Miss ČR 2007.

Soutěžící teď nacvičují choreografii na velkou módní přehlídku v čínském stylu. Při ní se zároveň uskuteční dílčí soutěž o nejlepší šaty. Kateřina Sokolová se jí zúčastní v modelu od populárního návrháře Josefa Klíra.