Trička napodobují legendární scény symbolizující solidaritu z výpravného snímku Spartakus. Iráčtí bojovníci slíbili, že prince Harryho unesou nebo zabijí, a tak trička svéráznou cestou vyjadřují kamarádství s Harrym, který jejich jednotku povede.

"Naši vojáci si často vyrábějí speciální trička, která je mají stmelit a povzbudit. Princ Harry je jednotkou vysoce respektovaný jako velitel a člověk, který dělá mnoho pro ozbrojené složky," řekl důvěryhodný zdroj z vojenské základny.

Tričko stojí necelých dvacet liber (asi 830 korun) a je volně k prodeji na aukčním serveru eBay pod názvem, který v překladu znamená: "Jsem Spartakus, jsem Harry, teď jsme všichni Harry. Zmátněte nepřítele nošením trička." Na svých stránkách to uvedl server Ananova.

Celý nápad kopíruje scénu z klasického snímku Spartakus z roku 1960, kdy byla postava hraná Kirkem Douglasem podobně chráněná před římskými jednotkami, když se ho snažili po bitvě zneškodnit. Zajatí otroci jsou vyzváni, aby vydala Spartaka k ukřižování, ale místo toho všichni povstanou se slovy: "Já jsem Spartakus".