"Budeme muset rozhodnout o obvinění na Slovensku, až poté může přijít na řadu vydávací vazba. Požádáme o odklad vydání do České republiky," uvedl předseda soudu ve Svidníku, kde Lakatošovie bydlí.

V Česku byl kontroverzní Lakatošovie odsouzen za krádež k veřejně prospěšným pracím. Trestu se už několik let úspěšně vyhýbá. Vítěz reality show se přiznal, že se v Česku živil prostitucí a užíval drogy. Lakatošovie byl zatčen před měsícem na základě eurozatykače a soud ho poslal do vazby.

Ve svém rodném Svidníku měl v roce 2004 udeřit tři muže sklenicí do hlavy. Muži ho prý osahávali, protože měl na sobě ženské šaty. O rok později zase Lakatošovie zranil policistu, po němž měl házet květináče a boty.

Transvestitu v pořadu lidé milovali i nenáviděli

Lakatošovie byl od počátku pořadu VyVolení kontroverzní postavou. Polovina Slováků ho nenáviděla a druhá polovina milovala. Do vily vstoupil v blond paruce a v ženských šatech, přiznal se, že se v minulosti živil v Praze prodejem vlastního těla a že si v Česku odseděl tři měsíce, než byl ze země vyhoštěn.

Od začátku se sprchoval bez šatů a tak šokovaní diváci mohli spatřit, že má mužské přirození a ženské poprsí. "Byl jsem prostitutka, ne prostitut. Když jsem se poprvé postavil na ulici, bylo to po smrti mé matky. Byl to nejhorší den v mém životě," prohlásil Lakatošovie. Postupně se údajně vypracoval na luxusní prostitutku na telefonu a vydělával si také tancem v kabaretu transvestitů. Později se stal závislým na pervitinu. "Mezi prostitutkami to nebylo nic neobvyklého," říká. Drogy však způsobily, že opět skončil na ulici.