Podle pověřeného patologa Joshuy Perpera zemřela Smithová na "kombinovanou otravu léky", jejichž hlavní složkou byl chloralhydrát. Smithová brala značné množství medikamentů, včetně metadonu na bolest a valia. K její smrti přispěla chřipka a bakteriální infekce od injekční aplikace léků do hýždí, dodal Perper.

Chloralhydrát je sedativum používané k léčení nespavosti, při odvykání alkoholu, k uvolnění úzkosti a zmírnění pooperačních bolestí. Perper uvedl, že Smithová brala několik druhů antidepresiv a před časem začala užívat podpůrné prostředky, vitamin B12 a růstový hormon. Podrobná pitva nenašla žádné známky nemocí ani cizí zavinění.

Někdejší striptérka Anna Nicole Smithová pracovala jako fotomodelka a bývala hvězdou bulvárního tisku. V roce 1994, rok poté, co pózovala pro Playboy, se na ni usmálo štěstí, o jakém sní leckterá dívka - seznámila se s miliardářem s osmi křížky na krku, který si ji vzal; později zemřel a zajistil jí dost peněz až do smrti.

Osmého února ji nalezla její komorná ležet bezvládně v hotelu Hard Rock v Seminole na Floridě. Smithová zemřela cestou do nemocnice. Její dvacetiletý syn Daniel zemřel loni v září na kombinaci dvou antidepresiv a metadonu v nemocnici. V současnosti soud ověřuje otcovství její pětiměsíční dcerky Dannielynn, která by po ní mohla zdědit milióny.