Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Vyhlášeni zaměstnavatelé roku

V závěru minulého týdne byli vyhlášeni vítězové celostátního kola 11. ročníku soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku. V nejobsazenější kategorii do 5.000 zaměstnanců zvítězil Hyundai Motor Manufacturing Czech, Top Zaměstnavatelem roku je Telefónica Czech Republic.

Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Vyhlášeni zaměstnavatelé roku

Organizátorem ocenění je Klub zaměstnavatelů, který po roce a půl činnosti sdružuje přes 120 členů, převážně ředitelů lidských zdrojů většiny renomovaných zaměstnavatelů působících v ČR. Generálním partnerem soutěže je společnost Sodexo Benefity.

Zaměstnanci jsou klíčem k úspěchu

Ocenit úspěchy zaměstnavatelů má bezesporu svůj smysl, protože právě firmy, které se dlouhodobě snaží starat o své zaměstnance, díky své efektivitě významně podporují ekonomický růst.

„Nejlepší zaměstnavatelé dokáží obstát i v nepříznivých ekonomických podmínkách. Hledají inovace, zvyšují efektivitu a pečují o zaměstnance, protože ti jsou hlavním klíčem k úspěchu,“ říká Tomáš Kopřiva, marketingový ředitel Sodexo Benefity.

Poprvé hodnoceny i větší firmy

Zakladatel a ředitel Klubu zaměstnavatelů Pavel Hulák k novinkám letošního ročníku říká: „Hlavní změnou je samostatné vyhodnocení firem nad 5.000 zaměstnanců, neboť skóre těchto gigantů je v metodice Saratoga kvůli vyššímu počtu zaměstnanců znevýhodněno oproti menším firmám. Průlom je také zařazení nejžádanějšího zaměstnavatele regionu v průzkumu mezi studenty VŠ organizovaném společností AIESEC. Dosud se pod křídly Zaměstnavatele roku vyhlašovaly jen celostátní výsledky tohoto uznávaného výzkumu s názvem The Most Desired Company.“

Mezi studenty vede Google

Stupně vítězů v celostátním kole ovládly ve dvou hlavních kategoriích automobilové a další průmyslové společnosti, doplněné bankou a telekomunikační společností. Mezi studenty se největšímu zájmu těší značka Google, která předstihla ČEZ, dříve tradičního favorita při volbě nejžádanější firmy.

Sodexo Top Zaměstnavatel roku 2013 - nad 5.000 zaměstnanců

 

1. Telefónica Czech Republic, a.s.
2. Československá obchodní banka, a. s.
3. Škoda Auto a.s.

Sodexo Zaměstnavatel roku 2013 – do 5.000 zaměstnanců

 

1. Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.
2. Dalkia Česká republika, a.s.
3. ArcelorMittal Ostrava a.s.
4. Doosan Škoda Power s.r.o.
5. Valeo Compressor Europe, s.r.o.
6. DHL Supply Chain s.r.o.
7. T-Systems Czech Republic a.s.
8. ČSOB Pojišťovna, a.s., člen holdingu ČSOB
9. TRW Automotive Czech s.r.o.
10. Raiffeisenbank a.s.

The Most Desired Company – Nejžádanější zaměstnavatel roku 2013 mezi studenty vysokých škol

 

1. Google Czech Republic, s.r.o.
2. ČEZ, a. s.
3. KPMG Česká republika, s.r.o.

Zaměstnavatel bez bariér

 

Auto Jarov, s.r.o.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků