Hlavní obsah

Ústeckým stavbařům vzrostla mzda o patnáct procent

Pracovníci ve stavebních podnicích v Ústeckém kraji dostávali v letošním prvním pololetí o 14,9 % větší mzdu než ve stejném období loni. Platy jim vzrostly o 2732 korun na průměrných 21 059 korun. Mzdy ve stavebnictví v celé zemi rostly pomalejším tempem - o 12 %, rozdíl mezi průměrným výdělkem v regionu a v Česku se tak snížil na 2261 korun.

Ústeckým stavbařům vzrostla mzda o patnáct procent

Zjistil to Český statistický úřad z údajů tuzemských podniků s více než dvaceti pracovníky.

Rozdíly mezi jednotlivými regiony v zemi činí i více než 10 000 korun. Nejvíce, 29 393 korun měsíčně, si v prvním pololetí vydělali stavbaři v Praze. Ve srovnání s Ústeckým krajem jde o rozdíl více než 8300 korun.

Nejméně naopak ohodnotily firmy zaměstnance v Karlovarském kraji, kde byla průměrná mzda jen mírně nad hranicí 18 400 korun. Kromě Karlovarského kraje si pracovníci vydělali méně než 20 000 korun v dalších čtyřech regionech.

Nad republikovým průměrem 23 320 Kč mají mzdy kromě Prahy jen v Jihomoravském a Libereckém kraji.

V Ústeckém kraji bylo v pololetí v průměru 198 stavebních podniků a firem s více než dvaceti zaměstnanci. Dohromady u nich pracovalo 11 519 lidí, což je o půl procenta více než loni.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků