Hlavní obsah
McDonald’s potvrzuje velkou nabídku nejen brigádnických míst. Foto: Profimedia.cz

Firmy hledají tisíce brigádníků

Firmy i personální agentury hlásí před Vánoci rapidní nárůst brigádnických míst. V porovnání s jinými měsíci je to až dvojnásobně více.

McDonald’s potvrzuje velkou nabídku nejen brigádnických míst. Foto: Profimedia.cz
Firmy hledají tisíce brigádníků

Zaměstnavatelé hledají nejčastěji brigádníky do maloobchodu, logistiky nebo gastronomie, poptávka sílí také v bezpečnostních službách. V rostoucím počtu volných pracovních míst se neodráží jen předvánoční sezóna, ale také dobrá kondice české ekonomiky. Lidé si na brigádách vydělají až o čtvrtinu více než loni.

Lepší výdělky i benefity

Zvýšenou poptávku po brigádnících hlásí například bezpečnostní agentury. „V předvánočním období musíme zvedat naše personální kapacity až o 30 %, abychom vykryli množství našich zakázek. Brigádníky hledáme hlavně na hlídání skladů a obchodů, máme desítky volných míst po celé republice, na která přijímáme muže i ženy. Před svátky a během nich zároveň navyšujeme výdělky, maximum je 135 korun na hodinu. Pro zaměstnance na plný úvazek máme také netradiční firemní benefity, například patnáctiprocentní slevu na nákup auta,“ říká Jan Peroutka z bezpečnostní agentury Securitas.

Stovky míst v restauracích

Nápor v předvánočním období je očekáván také v gastronomii. Lídr rychlého občerstvení v Česku, McDonald’s, potvrzuje velkou nabídku nejen brigádnických míst. „V tuto chvíli nabízíme řádově stovky pozic v restauracích po celém Česku. Naše vysoká poptávka po zaměstnancích a brigádnících je dána tím, že nabízíme flexibilní systém směn, které jsou často i na zkrácený úvazek. To vyhovuje například studentům nebo maminkám na rodičovské dovolené, které si potřebují vydělat, ale i přizpůsobit si pracovní dobu dle svých možností,“ říká tisková mluvčí společnosti McDonald’s Zuzana Svobodová.

Cena brigádnické práce roste

Větší zájem firem o brigádníky potvrzuje také personální agentura Manpower. „Některé segmenty, jako obchody, zasílatelské služby nebo i pošta, výrazně navyšují počty zaměstnanců, často až na dvojnásobek. Vánoce dají možnost přivýdělku až dvaceti tisícům lidí,“ říká personalista Jiří Halbrštát a dodává:

„Od letošního jara dochází k velkým změnám na trhu práce. Prudce klesá nezaměstnanost v důsledku růstu ekonomiky. Lidé mají mnoho alternativních nabídek, což způsobuje cenový boj na trhu práce – firmy musí brigádníkům platit až o 20 korun na hodinu více, než vloni. Jedná se tedy o 15–25% mzdový nárůst ve srovnání s minulým rokem.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků