Nejambicióznější jsou bezpochyby moravskoslezští kandidáti, kteří do rubriky povolání napsali "budoucí poslanec" až na dvě výjimky - folkového zpěváka Josefa (Pepu) Nose a opavského fotbalistu Milana Halašku.

ODS má na své ústecké kandidátce Radomíra Johannu, který pracuje jako "Legal Affairs Director". Poslední ze středočeské kandidátky ČSSD Karel Hron se živí zase jako "fleet specialista", Helena Krupková z KSČM jako "taxátor - specialista". Na lidovecké kandidátce by mohl zaujmout jáhen Marcel Jedelský, u TOP 09 žokej Josef Váňa nebo zvonařka Marie Tomášková Dytrychová.

Herec, gay politik, kovář a ornitolog

Pestrou nabídku profesí mají kandidáti Strany zelených, některým jedna nestačí. Jiří Hromada se prezentuje jako "herec, gay politik", Pavel Kverek jako kovář a ornitolog, František Karel Janda jako publicista a listonoš. Na nedostatečnou stručnost doplatil Jan Lippert, u něhož je profese "lékař - dermatolog na Dermatol". Podle životopisu na stranickém webu je sekundářem na Dermatovenerologické klinice Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Pozadu nejsou ani kandidáti Strany práv občanů - zemanovců. Tom Jack Illés je diplomovaná zdravotní sestra, Jaroslav Červinka má místo zaměstnání spíše výčet zájmů - "věda, výzkum, kultura, média". Mezi kandidáty bloku Suverenita jsou zpěvák skupiny Los Brňos Radoš Rettegy nebo "regresní terapeut" Mária Vavrincová.

Kul. referent, prův. ČR, řed. spol.

Dělnická strana sociální spravedlnosti vyslala do voleb nočního auditora Ladislava Budze nebo Hanu Šindelářovou, která se živí jako "kartista". Že kandidáti České pirátské strany se věnují počítačům, o tom svědčí třeba gamemaster Václav Fořtík nebo "linuxák" Vilém Maršík. Podobně počeštělou profesi má "architekt, dizajnér" František Pazdera (za stranu Občané.cz). Dvojnásobným učitelem češtiny by měl být jeho kolega Josef Zemek, který má v rubrice povolání "učitel ČJ, RJ, ČJ pro cizince". Nejvíce profesí ovšem do kolonky nahustil kandidát strany Volte Pravý blok Daniel Denygr, který je "kul. referent, prův. ČR, řed. spol.".