Služeb plavidla využívalo v průměru kolem 150 lidí bez přístřeší denně, od poloviny měsíce jejich počet klesl zhruba o 15 klientů. Pracovníci lodi zaznamenali v březnu asi 4600 noclehů, sdělil pražský radní Jiří Janeček. Podle něho zájem bezdomovců neklesá i díky rozšiřování služeb na lodi, jako jsou semináře v sociálních a právních věcech. Nově se chystá i kulturní program.

Zaměstnávání pražských bezdomovců v Plzni nesouvisí s tím, že by je magistrát chtěl vytlačit z metropole, zdůrazňuje úřad. Janeček už dříve řekl, že chce dosáhnout toho, aby lidé bez domova opustili území města, nebo se začlenili do společnosti.

Skutečnost, že bezdomovci pracují v západočeském městě, souvisí s tím, že tamní firmy nabízejí i ubytování, služby závodního lékaře a výhody při stravování v prvním měsíci zaměstnání. Pražské společnosti sice mají také dost volných míst, neposkytují ale takové možnosti.

Podle loňského sčítání magistrátu je v Praze kolem 2000 bezdomovců. Přibližně tisícovka lidí žije na ulici. Další lidé bez střechy nad hlavou navštěvují střediska humanitárních sdružení.